Huawei Eyewear 2’nin tanıtım tarihi belli oldu

Huawei, geçen yıl Eylül ayında Çin’de Eyewear 2 akıllı gözlüğünü tanıtmıştı. Şirket, aynı ürünün güneş gözlüğü versiyonunu da duyurdu. Bu yeni model, 15 Mayıs’ta gerçekleştirilecek 2024 Yaz ürün lansman etkinliğinde tanıtılacak. Akıllı gözlüklerin yanı sıra, markanın dizüstü bilgisayarlar, tabletler gibi diğer cihazları da tanıtması bekleniyor.

Huawei Eyewear 2 güneş gözlükleri kare şeklinde bir çerçeveye sahip olacak. Bu yeni model, dışarı çıktıklarında güneş gözlüğü takmayı tercih edenler ve moda amaçlı kullananlar için ideal olacak. Ayrıca, reçeteli gözlük kullanmayanlar için de uygun bir seçenek sunacak.

Huawei Eyewear 2’nin tanıtım tarihi belli oldu

Eyewear 2 güneş gözlüklerinin özellikleri hakkında henüz detaylı bilgi bulunmuyor. Ancak, reçeteli gözlük modeliyle benzer teknik özelliklere sahip olması bekleniyor. Reçeteli model, çerçevesiz, pilot, kare yarım çerçeve, titanyum boşluklu ve altın tel olmak üzere beş farklı tarzda sunuluyor.

Hatırlatmak gerekirse, Huawei Eyewear 2 akıllı gözlükler, değiştirilebilir Zeiss reçeteli lenslerle geliyor. Kullanıcılar, gözlüğün sap kısmına dokunarak veya kaydırarak çeşitli işlevleri yerine getirebiliyor. Eyewear 2, ileriye bakan çift diyaframlı bir birim ile donatılmış dahili bir hoparlöre sahip ve bu özellik, ses deneyimini iyileştiriyor. Ayrıca, görüşme sırasında net ses kalitesi sağlayan üçlü gürültü engelleme özelliği de bulunuyor.

Huawei Eyewear 2 akıllı gözlükler, tek şarjla 11 saatlik pil ömrü sunuyor. Hızlı şarj desteği sayesinde 10 dakikalık şarj ile üç saatlik kullanım imkanı sağlanıyor. Eyewear 2 akıllı gözlüklerin başlangıç fiyatı Avrupa’da 300 Euro, Çin’de ise 1.699 Yuan (239$) olarak belirlenmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir